Novinky

V úterý 4.4.2017 začíná výstava Nafoceno v utajení (URBEX - OVA)

Výstava o tajemstvích a krásách opuštěných staveb bude mít v Ostravě svou premiéru, která proběhne v úterý 4. dubna 2017 od 18:00 v restauraci U Peciválů a nabídne v šesti elektronických rámečcích zhruba devět desítek fotografií.

Urbex je slovo které zní částečně exoticky a záhadně. Ukrývá v sobě poněkud neobvyklé hobby - prolézání starých opuštěných budov, továren a dalších míst, které byly vytvořeny lidskou rukou a v průběhu času ponechány svému osudu. Návštěva takovýchto míst v sobě nese cosi objevitelského a zároveň i nebezpečného. Atmosféra každého takového místa je svým způsobem zvláštní a neopakovatelná. Zvláště s vědomím, že zachycený okamžik může být tím posledním. Vždy totiž existuje možnost, že při příští návštěvě tady již nic nebude.

Po 4 letech od svého založení, se rozhodla největší moravská urbexová komunita URBEX OVA, uspořádat svou premiérovou fotovýstavu. Vystupuje tak částečně ze stínu utajení a návštěvníkům předloží neobvyklý pohled na místa, kam by se většina možná neodvážila vkročit. Fotografie bude vystavovat sedm vybraných členů urbexové skupiny. Úhel pohledu, který přes objektiv fotoaparátu přináší každý z nich, je vždy něčím zajímavý a osobitý. Svými pracemi budou zastoupeni správci skupiny Milan se Zdendou, kteří vlezou opravdu všude. Svou tvorbu představí Veru, která v roce 2014 dosáhla úspěchu v celonárodní fotosoutěži s urbexovou tématikou nebo Dominika, jejíž černobílé fotky zařazuje pravidelně do svého portfolia magazín Vogue. Další, především černobílé fotografie, bude prezentovat fotografka Lucka. Naopak barevnými fotografiemi se představí Aleš s přítelkyní Annou. Jak zasvěcení již jistě vědí, v urbexové komunitě nebývá zvykem veřejně uvádět celá jména.

Jako čestný host bude prezentovat svou sérií fotek ze zaniklé hrušovské chemičky ostravský fotograf Boris Renner. Úvodního slova vernisáže se ujme zakladatel skupiny, její neúnavný propagátor a objevovatel zapomenuté minulosti Marek Pietoň.

Výstava „Nafoceno v utajení“ bude zahájena 4. dubna v 18 hodin v restauraci U Peciválů na ostravské Stodolní ulici a potrvá až do 15. května 2017.

Autorkou plakátového snímku zvoucího na výstavu je Veru a mediálním partnerem celé akce je magazín PATRIOT.

https://www.facebook.com/groups/OSTRAVAURBEX/
Návrat
bře 30, 2017 Zaslal: Pecival

Restaurace U peciválů získala dotaci na realizaci projektu Kulturní Pecivál